Седем от боксьорите на АСК Сливен са сред призьорите на Държавния шампионат

08:34, 24 апр 17 25 1891 Шрифт:

Павел Росенов и Данчо Ганушев получиха специалните призове на  завършилия в Сливен Държавен лично-отборен шампионат по бокс за момчета до 14 години.

Двамата са състезатели от отбора домакин – АСК Сливен. Росенов взе Купа за най- млад и  перспективен състезател, а Ганушев за най- добър боксьор на първенството. Те са и победители в категориите си – съответно 36 и 50 килограма.

В актива на сливенския клуб са и вторите места на  Александър Петков в кат. 41,5кг  и Веселин Станков в кат.  52кг. На трети позиции се класираха Мартин Тенев - кат. 59кг, Георги Георгиев - 62 кг, Мартин Стоянов – кат. 68 кг и  Йордан Тенев –72 кг.

С младите боксьори на Сливен работят треньорите Щилиян Кабранов и Димитър Пехливанов.

В отборното класиране АСК Сливен се нареди на 4-та  позиция.

Около 160 състезатели от 42 клуба в страната участваха на ДЛОШ по бокс в спортна зала „Асеновец”.