Сливналия е шампион от Световните мастърс игри в Нова Зеландия

10:22, 24 апр 17 / Спорт 25 1224 Шрифт:
Автор:

Сливен има шампион от Световните мастърс игри, които се провеждат в Нова Зеландия. Злато спечели Енчо Енчев в надпреварата по вдигане на тежести. Сливналията победи конкуренцията в категория до 94 кг, във възраст до 65 години. За успеха той записа резултати от 96 килограма в изхвърлянето и 112 килограма в изтласкването. Енчев е треньор в Спортното училище „Димитър Рохов” и подготвя състезатели в АСК Сливен. Това е най-значимото му класиране в надпревари при ветераните.

Световни мастърс игри се провеждат за девети път, а тази година преминават под мотото „От любов към спорта“.

В българската делегация са 38 спортисти, които се състезават в спортовете – лека атлетика, вдигане на тежести, бадминтон, кану-каяк и ориентиране. Групата се води от президента на Българската мастерс федерация – олимпийската шампионка Здравка Йорданова.

Игрите в Нова Зеландия продължават до 30 април. Общият брой участници  е 25 683 от 118 държави за 28 вида спорт.

Следващите Световни мастърс игри ще се проведат през 2021 г, в Кансай, Япония.