Пет медала за сливенската атлетика в първи старт за сезона

10:38, 29 май 17 / Спорт 25 724 Шрифт:
Автор:

Димитър Атанасов е шампион от Националното първенство по лека атлетика за младша възраст в столицата.
Състезателят на АСКЛА Сливен спечели първото място в дисциплината троен скок, като в най-добрия си опит се приземи на 14.39 метра. Атанасов се завърна с още едно отличие. Той зае втората позиция на дълъг скок с резултат от 6.63 метра.

Двоен медалист от сливенските атлети е и Кристиян Атанасов, който достигна до бронз в спринта на 100 места с 11.14 сек и на скок дължина с 6.62 метра.

Пети медал на сливенски адрес донесе Орлин Орлинов. С постижение от 13.92 метра на троен скок той зае втората позиция.

Неблагоприятното време не позволи на голяма част от състезателите, които гонят нормативи,  да постигнат силни резултати.
Надпреварите за атлетите продължават. В края на седмицата младшата възраст ще участват на Балкански шампионат в Истанбул, където от сливенската школа ще замине Димитър Атанасов.
По същото време във Велико Търново ще се проведат първенствата за най-малката и най-голямата възрастови групи, съответно  момичета и  момчета и за  мъже и жени.

За първи път старата столица ще бъде домакин на Национално първенство по лека атлетика. Градът приема надпреварата след реновация на местния стадион „Ивайло”.