Ученици от Разград са най-добрите огнеборци в страната

09:49, 04 окт 16 25 343 Шрифт:
Учениците от разградското основно училище „Никола Икономов“ спечелиха XVII-те републикански състезания на младежките противопожарни отряди „Млад огнеборец”, съобщават от пресцентъра на МВР.

Надпреварата се проведе в събота и неделя в морския ни курорт Албена. В нея се включиха над 280 деца на възраст от 12 до 16 години, разпределени в 28 отбора.

През двата състезателни дни учениците показаха завиден спортен дух и много добри технически умения. Надпреварата бе между достойни противници, които демонстрираха сили, знание и възможности за справяне с препятствията.

В първия ден с резултат от 950,14 точки в дисциплината “Бойно разгръщане на състезателна пътека” първо място извоюваха младежите от разградското училище ОУ „Никола Икономов“. На по-малко от три точки от първенеца остана отборът на ОУ „Н. Й. Вапцаров“,  област Търговище. Призовото трето място в тази дисциплина зае отрядът на бургаското ОУ „Христо Ботев“.

На втория ден до победата в дисциплината “400 м щафетно бягане с препятствия” достигнаха също младежите от разградското ОУ „Никола Икономов“. Те постигнаха резултат от 101.84 точки. Второто място бе за отряда на учениците от СУ „Д-р Петър Берон“ от гр. Свиленград. Трети останаха младите огнеборци от пловдивското ССУ „Васил Левски“.

Със 1051.98 точки в комплексното класиране купата спечели отрядът на разградското ОУ „Никола Икономов“. Младите огнеборци от свиленградското училище „Д-р Петър Берон“ постигнаха общ резултат от 1046.55 точки и заслужено взеха сребърните медали. Трето място с общ резултат от 1046.14 точки зае отрядът на ОУ „Панайот Волов“ от Шумен.