Престижни победи в Гърция записаха бургаските волейболисти

10:59, 06 окт 16 / Спорт 25 223 Шрифт:
Волейболистите от „Нефтохимик 2010” записаха престижни победи в Гърция, съобщиха от Общината. Бургазлии изиграха два контролни мача срещу местния „Орестиада”, който е участник в Суперлигата на южната ни съседка.

В първата среща носителят на Купата на България спечели с 3:0 гейма. Топреализатор с 16 точки беше Явор Генов, а новото попълнение Георги Чалъков записа 4 успешни блокади.

След договорка между двамата треньори се изигра допълнителен четвърти гейм, спечелен също от бургаските волейболисти.

Във втория мач успехът на „Нефтохимик 2010” срещу домакините от „Орестиада” също беше с 3:0 гейма.

От 7 до 9 октомври /петък до неделя/, бургаският отбор ще участва в турнира за Средиземноморската купа във Варна.

Съперници на „Нефтохимик 2010” ще бъдат местният „Черно море”, „Арда”-Кърджали и гръцкият „Александрия”.

Този турнир ще бъде своеобразна проверка преди двубоя за Суперкупата на България. Съперници са „Нефтохимик 2010” и „Добруджа”. Мачът е на 15 октомври в Пазарджик.