С 2:1 „Поморие“ се наложи над ЦСКА 2

10:24, 17 окт 16 / Спорт 25 366 Шрифт:
В мач от IX-тия кръг на Втора професионална лига футболистите на ОФК „Поморие“ се наложиха над лидера ЦСКА 2 София с 2:1.

Домакините от Поморие започнаха дербито много активно. До 5-та минута Антон Иванов направи два пропуска, но в 28-та минута Майкъл Тевия откри резултата с глава след центриране на Милен Танев от пряк свободен удар. Секунди преди почивката Ахмед Ахмедов също реализира гол след индивидуален пробив през центъра.

През второто полувреме гостите успяха да отвърнат в 57-та минута, когато Милчо Ангелов намали головата разлика при точен удар с глава. Повече попадения не бяха отбелязани и мачът приключи с 2:1 за „Поморие“.

Ценната победа зарадва близо 1000 зрители, които бяха дошли на стадиона, за да подкрепят възпитаниците на старши треньора Малин Орачев. Тази победа постави мъжкия състав на „Поморие” в средата на временното класиране към момента.

За следващата си среща ОФК “Поморие” гостува на ПФК “Витоша” Бистрица. Дербито ще се състои на 23.10.2016 г. /неделя/ от 14.45 часа и ще бъде предавано на живо по Диема Спорт 2.