"Локомотив" Русе с равенство срещу "Хитрино"

09:14, 27 окт 16 / Спорт 25 333 Шрифт:
Локомотив (Русе) не успя да победи Хитрино като гост в среща от XII–ия кръг на Североизточната трета лига. Домакините бяха в тежка серия от шест поредни загуби преди този мач, но съумяха да опазят вратата си суха и взеха първа точка от 3 септември насам.

Първото полувреме премина равностойно, като хлъзгавият терен създаваше проблеми и на двата отбора. Русенци заиграха със самочувствието на по- опитния тим и потърсиха поглед в предни позиции, съобщават от клуба.

Защитата на Хитрино обаче се справяше с опасностите. Домакините също имаха две изгодни положения за гол в първата част, но ги пропиляха на лека ръка.

Картината терена се запази и след почивката. Във финалните минути „железничарите“ се вдигнаха на щурм и буквално натикаха домакините в собствената им половина. Най- чистото положение за гол бе в 80 мин., когато Станимир Петров от един метър пред голлинията не успя да засече центрираната от Мартин Иванов топка.

Петров пропусна и поне още 3-4 други положения за откриване на резултата. В продължението на мача силен удар на Алеф Караосман профуча много близо край гредата на вратата на домакините, съобщават още от клуба.

В следващия кръг Локомотив (Русе) приема Септември ’98 (Тервел). Двубоят е в неделя, 30 октомври, от 14:00 ч. на стадион „Дунав“. Отборът на „Хитрино“ пък ще почива по програма.

Съставът на „Хитрино“: Харун Якубов, 4. Енес Кахриев, 11. Евгени Стоянов, 2. Васил Христов, 5. Илиян Дуков, 9. Максим Недев (капитан), 6. Антон Базелков /14. Айхан Ведат/, 10. Христо Станчев, 8. Христо Александров, 16. Расим Нурханов, 7. Борис Марков /17. Хакан Шукрю/.

Съставът на Локо (Русе): 99. Павел Алтънов, 20. Джан Бехат Али, 13. Александър Маринов, 7. Атила Юмер, 3. Борислав Джарнавлиев, 5. Станимир Петров, 18. Алеф Караосман, 24. Борислав Караиванов, 19. Живко Парашкевов (капитан) /4. Ивайло Иванов/ , 8. Огнян Брайнов /14. Мартин Рачев/, 23. Мартин Иванов.

Главен съдия: Красен Георгиев /Варна/, асистенти: Светослав Динев и Радостин Шиков /Варна/.

Жълти картони: Огнян Брайнов, Живко Парашкевов, Борислав Джарнавлиев и Алеф Караосман (Локомотив Русе), Евгени Стоянов и Максим Недев (Хитрино).