8-годишна шахматистка от Плевен с отлично представяне на Световното в Батуми

12:17, 31 окт 16 / Спорт 25 351 Шрифт:
8-годишната Нора Рашева от Спортния клуб по шахмат „Плевен XXI” се е класирала осма на Световното първенство по класически шахмат в Батуми, съобщиха от клуба. Нора е завършила с актив от 7,5 точки от 11 възможни и е била на косъм от бронзовия медал.

Нора е играла срещу свои връстнички от Южна Африка, САЩ, Украйна, Литва, Русия, Иран, Румъния, Грузия, Виетнам и Монголия и е завършила шампионата със 7 победи, 1 реми и 3 загуби в конкуренцията на 87 състезателки. С отлично представяне са приключили състезанието и Диляна Иванова, до 10 г – 7 точки (19 място), Светлен Иванов, до 8 г – 7 точки (21 място) и Момчил Петков, до 12 г – 7 точки (23 място).

Първенството се е провело от 18 до 30 октомври и е събрало над 700 деца до 12 години от целия свят.