Анастасия Павлюченкова за четвърти пък ликува с трофея в Монтерей

08:19, 10 апр 17 / Спорт 25 242 Шрифт:

Анастасия Павлюченкова победи първата ракета в света Анжелик Кербер и за четвърти път завоюва титлата на турнира в мексиканския град Монтерей. Рускинята се наложи над германката в три сета 6-4, 2-6, 6-1 за един час и 55 минути в повторение на финала от 2013 г., в който Павлюченкова отново стана победителка. Това информира БГНЕС.

"На първо място искам да поздравя Анастасия. Това е твоят турнир, цяла седмица ти игра на много високо ниво", каза Кербер след срещата. Шампионката пък отбеляза, че Кербер е играла много добре и вероятно е имала късмет в мача.

Германката на 24 април ще отстъпи първото място в ранглистата на Серина Уилямс. Това ще се случи, тъй като ще пропусне турнира в Щутгарт, който спечели година по-рано и ще загуби точките, получени за титлата. В случай на победа над Павлюченкова, Кербер щеше да запази лидерската позиция.