Бургаски боксьор грабна златен медал от международен турнир в Албания

10:59, 10 апр 17 / Спорт 25 272 Шрифт:

Златен медал от международния турнир по бокс за мъже "Мемориал Влазниа" в албанския град Шкодра спечели състезателят на бургаския клуб "Победа Черноморец" Елиан Димитров, съобщиха от Общината. Националът се класира първи в категория до 60 килограма.

Елиан Димитров, който е спортист № 1 на община Бургас за 2015 година, имаше отлични изяви на ринга и не остави шансове на своите съперници.

На 24 април националите по бокс, водени от старши треньора Жоел Арате, заминават на 20-дневен лагер в Куба. Там са уредени и поредица от спаринги.

Лагерът в Куба е част от подготовката на Елиан Димитров и съотборниците му от националния отбор на България за Европейското първенство през юни в Харков. То ще бъде и квалификация за предстоящото Световно първенство по бокс за мъже в Хамбург през август.

Първите 8 в класирането в отделните категории в Харков ще получат квота за Световното.